Wiedza w zakresie ekologii.

Okazuje się, że wielu z nas nie wie wszystkiego, co powinno się wiedzieć o tym, jak wygląda współczesny świat i co mu szkodzi. Mamy jakieś, często bardzo blade, pojęcie o tym, że środowisko naturalne ulega degradacji, ale często nie wiemy na jakich zasadach, w jakim tempie oraz co jest tego przyczyną.

Dlatego też niezbędna jest edukacja ekologiczna. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie edukację dzieci, bowiem dorośli także potrzebują, aby nauczyć ich czegoś o ekologii. Zwłaszcza te starsze osoby, które wychowały się w czasach, kiedy ekologia nie była problemem, na który powszechnie zwracało się uwagę.

Dzisiaj jest inaczej. Powoli świadomość ekologiczna wzrasta. Zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Tam edukacja ekologiczna jest stałym i powszechnym elementem edukacji w ogóle. W Polsce jeszcze nie do końca jest to normą. Dlatego też trzeba upowszechniać zachowania ekologiczne i szerzyć wiedzę z zakresu ekologii. Zarówno dzieci, jak i dorośli powinni zagłębiać się w poszczególne jej dziedziny. Należy ich uczyć o świecie, o żyjących w nim roślinach i zwierzętach oraz o tym, co robić, aby gatunki nie ginęły i żeby człowiek nie wykorzystywał swojej przewagi nad innymi stworzeniami. Edukacja ekologiczna ma na celu uświadomić nam przede wszystkim, że nie jesteśmy władcami tego świata, tylko jego częścią

http://www.mtlumaczenia.pl/szwedzki www.opryskiwanie.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *