Światu trzeba pomóc.

Ekologia to nie jest tylko chwilowa moda, to potrzeba. Musimy zwracać większą uwagę na to, że niektóre ekosystemy i niektóre gatunki giną, piękne okazy przyrody powoli niszczeją. Człowiek nie jest władcą tego świata, ale nie da się ukryć, że jako jedyny posiada umiejętność myślenia i przekuwania myśli w czyny, a więc to on powinien bardziej zaangażować się w to, aby ten świat uratować.

W związku z tym potrzebna nam jest edukacja ekologiczna. Bez niej nie zajdziemy daleko. Ludzie muszą wiedzieć co sprawia, że świat zmierza ku powolnej zagładzie i co zrobić, aby temu zaradzić. Dlatego też edukacja ekologiczna powinna obejmować różne dziedziny. Powinniśmy uczyć się podstaw biologii i zoologii, ale także tego, jak segregować śmieci, jak oszczędzać energię elektryczną i wodę.

Ważnym elementem edukacji ekologicznej może się także okazać recykling. Jest to działanie, które sprawia, że przedmioty krążą, dostają drugie życie i nie idą od razu na przemiał. Recyklingowi mogą podlegać nie tylko tworzywa, ale i ubrania, meble, a nawet jedzenie. Możemy przetwarzać różne rzeczy, dzielić się nimi i sprawiać, że świat staje się lepszy. Bowiem nie chodzi tutaj tylko o ekologiczną postawę, ale i zwykłą międzyludzką solidarność, co także jest pożądane

www.foto-vistula.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *