Dlaczego powinniśmy uczyć się ekologii?

www.caparolcolorhouse.pl

Wielu z nas nie pamięta już tego, jak to było w podstawówce czy liceum. Kiedyś był taki przedmiot środowisko i był to wstęp do biologii, której uczyliśmy się później. Ale czy na tych wszystkich przedmiotach było dużo o ekologii?

To ciężko sobie przypomnieć, ale zdaje się, że edukacja ekologiczna nie była czymś, co nasi nauczyciele biologii uważali za priorytet. Zazwyczaj skupiali się na innych kwestiach, a przecież edukacja ekologiczna jest bardzo ważna i odpowiednio przeprowadzona w młodym wieku, może później skutkować naprawdę dobrymi rzeczami i świadomością, że nauczymy się, jak dbać o środowisko naturalne.

Bo właśnie o to chodzi w takim przedsięwzięciu, jak edukacja ekologiczna. Chodzi o to, aby uświadamiać najmłodszych, najlepiej dzieci już w wieku przedszkolnym, że o środowisko trzeba dbać. Trzeba im mówić, że nasza planeta sama o siebie nie zadba i jeśli chcemy, aby była w dobrym stanie, to musimy podejmować różnego rodzaju działania, które to sprawią.

Wyrobienie w dzieciach świadomości ekologicznej, jest o wiele łatwiejsze niż zaszczepienie takich nawyków starszym osobom. Dlatego też warto od najmłodszych lat mówić dzieciom co jest dobre dla Ziemi, a co nie. Uczyć je segregować śmieci, pokazywać na czym polega recykling, czy oszczędzanie wody albo energii elektrycznej. Z pewnością będą zachowywać się pro ekologicznie dzięki takiemu uświadomieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *