Edukacja ekologiczna w szkołach? Dlaczego nie?

Warto zwrócić uwagę na kwestię ekologii. To coś, co jest coraz ważniejsze w naszych czasach. Nasza planeta jest w naprawdę złym stanie, więc trzeba jej pomóc poprzez organizowanie różnego rodzaju ekologicznych akcji. Ale o wiele lepiej, niż takie pojedyncze strzały, sprawdzi się konsekwentna, realizowana według planu edukacja ekologiczna.

Są nawet szkoły o profilach ekologicznych i tam jest na to kładziony olbrzymi nacisk, ale nie oszukujmy się, nie są to wszystkie szkoły, tylko miejsca wybrane, a przecież chodzi o to, aby myślenie ekologiczne było promowane i żeby były to działania na szeroką skalę. Bowiem edukacja ekologiczna ma naprawdę głęboki sens.

Dlatego tez warto, aby w szkołach odbywały się zajęcia na temat ekologii. Warto, aby były one częścią lekcji biologii, lub lekcji wychowawczych. Można przecież zrobić taki roczny projekt, którego podstawą byłaby edukacja ekologiczna. Warto zapraszać ludzi, którzy albo są ekologami, albo przyrodnikami, albo robią coś, co ma związek z ekologią. Mogliby przychodzić na lekcje, opowiadać prezentować swoje projekty i uświadamiać uczniów, czym jest ekologia i w czym przejawia się ekologiczny tryb życia. Z pewnością taki program spotka się z zainteresowaniem uczniów, bo odnosi się do ich codziennego życia, a więc jest czymś istotnym. Poza tym, może niektórych zainteresować to w naprawdę bardzo głęboki sposób.

www.hirudomed.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *